Begynd at skrive for at se de produkter, du leder efter.
  • Menu
Din Helsekost Butik I Danmark
Menu
Begynd at skrive for at se de produkter, du leder efter.

Butikker

Du Kan Trygt Besøge Din Lokale Helsemin


Find Alle I Dit Område: OBS! Ændrede åbningstider i påsken

Herunder Finder Du Information Om Alle Helsemins Butikker

Sjælland

Vesterbro


Adresse: Vesterbrogade 6 D, 1620 København V
Tlf: 36 16 52 00
Mail: vester@helsemin.dk

Åbningstider:

  • Mandag–Søndag: 9–19

Frederiksberg


Adresse: Frederiksberg Centeret, Falkoner Allé 21-23, store 2280, 2 plan 2000 Frederiksberg
Tlf: 38 10 52 00
Mail: frederiksberg@helsemin.dk

Åbningstider:

  • Mandag-Fredag: 10-19
  • Lørdag og Søndag: 10-17

 

Parkering:

Parkering i Frederiksberg Centeret er gratis den første time. Herefter 6 kr. pr. 1/2 time.

Illum


Adresse: Østergade 52
1100 København (Underetagen i Illum/Underground)
Tlf: 33 14 40 02 (omstilling)
Mail: ILLUM@helsemin.dk

Åbningstider

  • Alle dage: 10–20

 

Parkering:

Parkering v. Q-Park
Silkegade 2-4
1113 København

Store Kongensgade


Adresse: Store Kongensgade 45 1264 København K
Tlf: 38 88 52 00
Mail: sk@helsemin.dk

Åbningstider:

  • Mandag-Fredag: 10-18
  • Lørdag: 10-16
  • Søndag: 10-16

Nørreport


Adresse: Nørre Voldgade 19 1358 København K
Tlf: 36 75 52 00
Mail: norreport@helsemin.dk

Åbningstider:

  • Mandag-Fredag: 10-18
  • Lørdag: 10-17
  • Søndag: 11-17 (første og sidste)

Amager


Adresse: Reberbanegade 3 2300 København S
Tlf: 32 57 52 00
Mail: amager@helsemin.dk

Åbningstider

  • Mandag-fredag 10 – 19
  • Lørdag og søndag 10 – 17

 

Parkering:

Der er indgang fra Reberbanegade og Ålandsgade. Der er masser parkeringsmuligheder, 1. time er gratis. Herefter 15 kr. pr time. Gratis parkering om søndagen: 07.30-22.30

Østerbro


Adresse: Østerbrogade 33 st. 2100 København Ø (v/Trianglen)
Tlf: 32 52 52 00
Mail: osterbro@helsemin.dk

Åbningstider:

  • Mandag-Fredag: 9-18.30
  • Lørdag: 9-17
  • Søndag: 10-17

Lyngby


Adresse: Lyngby Storcenter, the living room, no. 66 2800 Kgs. Lyngby
Tlf: 33 36 52 00
Mail: lyngby@helsemin.dk

Åbningstider:

  • Mandag-Fredag: 10-19
  • Lørdag og Søndag: 10-17

 

Parkering:

Lyngby Storcenter har mange parkeringspladser. Første time er gratis, derefter 12 kr. pr. time.

Rødovre


Adresse: Rødovre Centrum, No. 222 2610 Rødovre
Tlf: 36 89 52 00
Mail: rc@helsemin.dk

Åbningstider

  • Mandag-Fredag: 10 – 19
  • Lørdag og Søndag: 10 – 17

 

Parkering:

I Rødovre Centrum er der 2,700 gratis parkeringspladser alle dage.

Field’s 


Adresse: Arne Jacobsens Allé 12 2300 København S
Tlf: 35 36 52 00
Mail: fields@helsemin.dk

Åbningstider:

  • Mandag – Fredag: 10-20
  • Lørdag og Søndag: 10-20

 

Parkering:

Fields har mange parkeringspladser både inde og udenfor. Med deres i alt 3000 parkeringspladser er det altid let at få plads. Den første time er gratis herefter koster det 20 kr. for 3 timer.

Roskilde


Adresse: Ro´s torv 1 4000 Roskilde
Tlf: 87 88 52 00
Mail: roskilde@helsemin.dk

Åbningstider

  • Mandag-Fredag: 10–19
  • Lørdag og Søndag: 10–17

Herunder Finder Du Information Om Alle Helsemins Butikker

Jylland

Århus Frederiksgade


Adresse: Frederiksgade 2, st. tv. 8000 Aarhus
Tlf: 43 43 52 00
Mail: Aarhus@helsemin.dk

Åbningstider:

  • Mandag til Fredag: 10–18
  • Lørdag: 10-17
  • Søndag: 10–16

Kolding Storcenter


Adresse: Kolding Storcenter Store 1152 Skovvangen 42 6000, Kolding
Tlf: 75 50 52 00
Mail: kolding@helsemin.dk

Åbningstider:

  • Mandag-Fredag: 10-20
  • Lørdag og Søndag: 10-17

Vejle


Adresse: Grønnegade 1A / Kirkegade 13 7100 Vejle
Tlf: 33 12 52 00
Mail: vejle@helsemin.dk

Åbningstider

  • Mandag til Fredag: 9.30–17.30
  • Lørdag: 9–15
  • Søndag: 11–15

Århus Bruuns


Adresse: MP Bruuns gade 7 8000 Aarhus C
Tlf: 98 12 52 00
Mail: bruuns@helsemin.dk

Åbningstider :

  • Mandag til Fredag: 10-18
  • Lørdag og Søndag: 10-16

Aalborg


Adresse: Gravensgade 1, 9000 Aalborg
Tlf: 31 75 76 94
Mail: aalborg@helsemin.dk

Åbningstider

        • Mandag til Torsdag: 10-18
        • Fredag: 10-19
        • Lørdag og Søndag: 10-16

    Herunder Finder Du Information Om Alle Helsemins Butikker

    Fyn

    Odense


    Adresse: Mageløs 10 5000 Odense C
    Tlf: 66 14 52 00
    Mail: odense@helsemin.dk

    Åbningstider:

    • Mandag-Fredag: 10-18
    • Lørdag: 10-16
    • Søndag: 12-17
    Scroll To Top

    #title#

    #price#
    ×